Yaşam

“Sen Nasıl Bir Kadınsın?”

Onlar başarılı İzmir kadınlarından bazıları… Her biri güçlü, çalışkan, neşeli, özverili, işini bilen, değer yaratan ve erkek egemen dünyada ayakları üzerinde durmayı başaran kadınlar. Çoğunu iş ya da sosyal yaşamınızdan tanıyorsunuzdur. Kendilerine “sen nasıl bir kadınsın?” sorusunu sorduk, cevapladılar. Mart sayımızda başta sayfalarımıza konuk olan bu güzel kadınlar olmak üzere, emek veren ve emeğine sahip çıkan tüm kadınlara saygılarımızı sunuyoruz.

PEYVEND ÖKSÜZ

Peyvend Öksüz, İzmirli başarılı kadınlar, Megaplus Dergisi 40. Sayı
Peyvend Öksüz

O tam bir Aslan burcu; burcunu sorduğunuzda “Aslan yürekli kadınlarız vesselam” diyor. 40 yaşında ve İzmirli. Turizm ve Otelcilik mezunu. 4 senedir televizyon sektöründe. 3 işi daha var ama en sevdiği işi televizyonculuk. Programları hep neşeli, zarif ve farklı. Kendisini “Ayakları yere sağlam basan, arzulu ve güçlü kadın” olarak tanımlıyor ve ekliyor: “Duruşunu hiç bozmadan, doğru yoldan giden ve bu gittiği yolda kadınları da peşinden getiren asil bir kadın olarak bilinmek isterim.”

NAZLI ALPARSLAN

NAZLI ALPARSLAN
Nazlı Alparslan

6 yıldır sağlık sektöründe çeşitli görevler alan Nazlı Alparslan tam bir Koç kadını. Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. İş hayatının yoğunluğunu fırsat buldukça eşiyle tenis oynayarak atıyor. Tatil günlerinde mutlaka doğada vakit geçirmeye ve değişik yerler keşfetmeye çalışıyor. Balık avlamak, doğa yürüyüşlerine çıkmak ve denizde vakit geçirmek ailece sevdikleri aktiviteler. Farklı kanallardan beslediği ruhuyla farklı projelere destek vermekten yorulmuyor. Son okuduğu kitap Ebru Sidar’ın “Duyulmak İstiyorum”.  En son ne izlediğini sorduğumuzda cevabı “Netflix’te Mesih” oldu. Kendisini “eğlenceli” bir kadın olarak tanımlıyor.

BERNA ÖZTİN

BERNA ÖZTİN, İzmirli başarılı kadınlar, Megaplus Dergisi 40. Sayı
Berna Öztin

Üzerine basa basa 35 buçuklu (: Karşıyakalı olmaktan gurur duyan Berna 45 yaşında. Duygusal yapısından olsa gerek, “maalesef Balık burcuyum” diyor. İzmir Saint Joseph Koleji ve 9 Eylül Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. 15 yıl Otomotiv sektörü dış satın alma departmanında çalıştıktan sonra ruhunu daha çok besleyecek bir işi seçmeye karar veriyor. Bir yıldır Kitvak Mütevelli Heyet Üyesi ve Vakıf Müdürü olarak mutlu bir şekilde fiilen çalışıyor. Kendisini “takıntılı” olarak tanımlıyor ve ekliyor: “Başkaları bunu disiplin sanıyor; böyle anlaşılmasının da yararı oluyor.”

İLKNUR GAÇKA

İlknur Gaçka, İzmirli başarılı kadınlar, Megaplus Dergisi 40. Sayı
İlknur Gaçka

22 yıldır sağlık sektöründe çalışan İlknur Gaçka, yöneticileri neredeyse tamamen kadın olan Ata Sağlık Hastanesi’nin Genel Koordinatörü. 40 yaşında ve Yengeç burcu. 5 nesildir İzmirli. Gezmeyi çok sevdiği halde vakit yaratamıyor. Alışveriş tutkunu ama bunu da ancak kaçamak zamanlarda yapabiliyor. Onu dinlendiren şey dostlarıyla bir masada oturabilmek; o zaman keyfine diyecek yok. Damarlarındaki Arnavut kanından olsa gerek tuttuğunu koparır, aklına koyduğundan vazgeçmez. Ve işimi tutku ile yapıyor. Kendisini “güvenilir” olarak tanımlıyor.

NEŞEM ÇELİKKAYA BOZDAĞ

Neşem Çelikkaya Bozdağ, İzmirli başarılı kadınlar, Megaplus Dergisi 40. Sayı
Neşem Çelikkaya Bozdağ

www.journavel.com seyahat ve gezi rehberinin kurucusu ve dergimiz gezi yazarı Neşem, tam bir İzmir kızı. Duruşu sağlam, rengi net, neşeli ve çalışkan. Üniversite okumak için gittiği İstanbul’dan her yere yetişiyor. Reklam Tasarımı ve İletişimi mezuniyetini Moda Tasarım bölümüyle ÇAPladığı süreçte 2 yıl Gate dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Daha sonra inşaat sektörüne geçiş yapıp kurumsal yapılarda görev aldı. Yedi yıldır inşaat sektöründe; şu an Forbo Türkiye’de Pazarlama Yöneticisi olarak çalışıyor. Kendisini “keşfetmeyi seven” hatta  “meraklı” bir kadın olarak yorumluyor. Journavel’in başarı öyküsünün altında da bu keşfetmeyi seven ruh hali yatıyor.

SERAY SİNTAÇ SAYSEN

Seray Sintaç Saysen, İzmirli başarılı kadınlar, Megaplus Dergisi 40. Sayı
Seray Sintaç Saysen

28 yaşında, Başak burcu. İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunu. Spor yapmayı ve yalın yaşamayı seviyor. Geçtiğimiz yaz Serkan Saysen ile evlenen Seray, üç yıldır kendi ajanslarında tasarım işi yapıyor. Kendini “uyumlu” olarak tanımlıyor. Duru, zarif ve sakin bir İzmir kadını.

BERNA KAYA

Berna Kaya, İzmirli başarılı kadınlar, Megaplus Dergisi 40. Sayı
Berna Kaya

İzmirli. 19 Mayıs Üniversitesi Medya ve İletişim mezunu; 11 yıldır medya sektöründe. 41 yaşında ve Boğa burcu. Kendini “güzel bir kadın” olarak tanımlıyor. Bu tanıma “Güzellik içinde kendine göre neyi barındırıyorsa; samimi, iyi, geniş yürekli, alımlı, hepsinden biraz birazım” diye ekliyor. Sosyal sorumluluk duygusu yüksek, dostlarına değer veren çok özel bir kalp.

İLKNUR DİYAR

İlknur Diyar, İzmirli başarılı kadınlar, Megaplus Dergisi 40. Sayı
İlknur Diyar

Tam bir Aslan burcu İlknur. Kafasına koyduğunu kayıtsız şartsız gerçekleştirmek için de canını dişine katanlardan. 35 yaşında ve İzmirli. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu. 15 yıldır müzik öğretmenliği, 5 yıldır Özel Alsancak Müzik Kursu’nun işletmeciliği yapıyor. “Müzik ve Çocuk” kavramları onun için çok değerli.  Çocukların, miniklerin hayatında müzikle dolu güzel sayfalar açmalar peşinde proje üretmekten yorulmuyor. 12 ay durmadan çalışıyor; oğlu Deniz ve eşi Emre ile dinleniyor. Kendini “çalışkan bir kadın” diye tanımlıyor.

GÖZDE ULUPINAR

Gözde Ulupınar, İzmirli başarılı kadınlar, Megaplus Dergisi 40. Sayı
Gözde Ulupınar

36 yaşında, İzmirli, Yengeç burcu, Adnan Menderes Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu. 10 yıldır franchise sektöründe yer alıyor. Soulmate Coffee Satış ve Pazarlama Müdürü. Yoğun bir iş temposu, bol seyahatli, toplantılı bir iş hayatı var. Enerjisi yüksek. Onun deyimiyle “hafta sonu boool boool gezerek” ve kendisini dinlendiren doğru kişiyle zaman geçirerek dinleniyor. “Sen nasıl bir kadınsın” sorumuza cevabı çok net; “Mutlu bir kadınım”.

HABİBE DUMAN

Habibe Duman, İzmirli başarılı kadınlar, Megaplus Dergisi 40. Sayı
Habibe Duman

33 yaşında, Balık burcu, Bulgaristanlı. Celal Bayar Üniversitesi mezunu. 15 yıldır moda organizasyon sektöründe yer alıyor. 3 yıldır sahip olduğu giyim mağazası ilemağazacılık sektörüne de giriş yaptı. Kendini “sosyal bir kadın” olarak tanımlıyor. Doğayı, sanatı, eğlenceyi seven bir yapısı var. Hayatının önceliği ailesi. En büyük keyfi kız arkadaşlarıyla kahve eşliğindeki sohbetleri. Eğitimin her sorunu çözeceğine inananlardan… Formuna, tarzına dikkat eden, iç barışını sağlamış, kendini seven, sosyal, nezaketli, duruş, saygı ve mesafeyi seven bir kadın.

ELVAN KIZILAY

Elvan Kızılay, İzmirli başarılı kadınlar, Megaplus Dergisi 40. Sayı
Elvan Kızılay

32 yaşında, Boğa burcu, İzmirli. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu. Yüksek Lisansını Haliç Üniversitesi’nde yapan Elvan, gülen yüzü ve zarif duruşuyla MegaPlus dergimizin de kapak konuklarından. 14 yıldır eğlence ve müzik sektöründe yer alıyor. Türkiye’nin ilk elektro akustik keman projesini gerçekleştiren sanatçı farklı projelerde yer almaktan heyecan duyuyor. Onu sahnede keman çalarken izlemek büyük keyif. Kendini “enerji küpü” olarak tanımlıyor.

YELİZ PESENKURDU

Yeliz Pesenkurdu, İzmirli başarılı kadınlar, Megaplus Dergisi 40. Sayı
Yeliz Pesenkurdu

41 yaşında, Yengeç burcu, İzmirli. Açık öğretimde sosyoloji okumakta. 18 sene kendi güzellik salonunu işletti. “Cesur bir kadınım” diyor ve ekliyor; “Her zaman içimdeki kadının sesini dinlerim” diyor. 3. kitabı önümüzdeki günlerde çıkacak. Kendi gibi güçlü, ne istediğini bilen ve bunun için gerekirse dünyayı karşısına alabilen cesarete sahip Ressam Frida Kahlo’nun biyografik romanını yazdı.

GÖRKEM ŞENGÜLER

Görkem Şengüler, İzmirli başarılı kadınlar, Megaplus Dergisi 40. Sayı
Görkem Şengüler

O tam bir terazi burcu. İçindeki çocuk her haline o kadar yansır ki 40 yaşında demezsiniz. Grafik tasarım eğitimi aldıktan sonra 1 sene İtalya’da yaşadı ve Florence Design Academy’de master yaptı. 1998 yılından beri reklam sektöründe. İzmir’de çeşitli reklam ajanslarında yaratıcı ekipte yer aldı, pek çok uluslararası yarışmaya katıldı. 2 yıla yakın süredir freelance olarak çalışmaya başladı. Sadece tasarımlarıyla değil Alaçatı tutkunluğu ve sörfçülüğü, sörf hakemliği ve fotoğrafçılığı ile de fark yarattı. Sosyal sorumluluk projelerinde yer almak için pek çok kapı çaldı. Yaptığı birçok işle de kalplere dokunmayı başardı. Türkiye’nin ilk ve tek masal dergisi Minimiko’nun da çizeri olan renklerin tutkunu Görkem, aynı zamanda muhteşem bir duvar resmi sanatçısı. Kendini “heyecanlı bir kadın” olarak tanımlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu