Yaşam

YAŞAM ELEKLERİ ile KİTVAK Hücresel Tedavi Merkezi Projesi’ne Can Suyu

Torlak Çiftliği “Benan Bilek ile Yaşam Elekleri Atölyesi” katılımcılarının bağışladığı eserlerden oluşan YAŞAM ELEKLERİ Sergisi Aralık ayında Kültürpark İzmir Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Sergiden elde edilen tüm gelir KİTVAK’ın (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı ) “HÜCRESEL TEDAVİ MERKEZİ” projesine bağışlandı.

Armağan Portakal ve Benan Bilek’in düzenledikleri Yaşam Elekleri Atölyelerine katılan 46 kadın, toplam 58 eleği KİTVAK’ın “Hücresel Tedavi Merkezi” projesi için sergilediler. Sergi açılışı öncesinde KİTVAK tarafından düzenlenen seremonide, emeklerini ve eleklerini bağışlayan 46 katılımcıya, Armağan Portakal, Benan Bilek ve sergi grafik çalışmalarını gönüllü üstlenen Yeşim Ayan’a teşekkür plaketleri KİTVAK Yönetim Kurulu tarafından takdim edildi. Seremonide katılımcılara teşekkürlerini sunan Yönetim Kurulu Başkan Vekili A.İklil Ulueren “Eleklerinize aktardığınız emekleriniz ve sevginiz umut olarak çocuklarımızın yaşama tutunmasına vesile olacak. Bizler de siz değerli hayırseverler sayesinde projemize umut ve sevgi ile başlayacağız. İyi ki varsınız. Sevgili Armağan Portakal ve Benan Bilek’e de bu müthiş projenin her aşamasındaki disiplin ve gösterdikleri özveriden dolayı minnettarız.”dedi.

Yaşam dolu elekler, yaşam verecekler…

KİTVAK bu kez daha fazla çocuğu yaşama kazandıracak “Hücresel Tedavi Merkezi”  projesi için kolları sıvadı. Bu proje ile Ege Üniversitesi Pediatrik Kemik İliği Kök Hücre Nakil Ünitesi uluslararası akreditasyon sistemine sahip olacaktır.

Yaklaşık 2 milyon TL’ye mal olacak merkez sayesinde çocuklarımız dünya standartlarında tedavi hizmetlerine ulaşması mümkün olacaktır.

Asuman Toper, Ayla Demiray, Aylin İleri, Ayşegül Sarıoğlu Güler, Ayşen Soysaler, Ayşın Aksu, Ayzıt Uysal, Belgin Şenol, Berna Öztin, Berrin Bayram, Demet Günaydınlar, Elif Alkan, Fatma Eken, Figen Baran Akın, Gizem Ertürk, Güler Selamet, Gülgün Doğan Elçi, Gülsüm Kabak, Handan Benli, Hande Kahraman, Hayal Vanlıoğlu, Hayat Soncul, Hülya Birkan, Hüsniye Yılmaz, Kadriye Uysal, Lale Sökmen, Maksude Kılınç, Melike Melek Alp, Mine Tezcan, Mualla Şenolsun, Neşe Özdemir, Nurdan Şimşek, Nurgül Sevinç Akgün, Nurgül Iğdır Çakar, Özay Zorlu, Saba Atay, Sabahat Poyraz, Seda Dedeoğlu, Semra User, Sevilay Soysal, Suzan Oya Çakır, Sümeyye Selamet, Şenay Yener, Yeşim Veryeri, Yıldızay İçerler, Zuhal Nalbantoğlu’nun umut için işledikleri eleklerden oluşan sergi ziyaretçilerden tam not aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu