Güncel

TÜRGÖK’ün 15. Yıl Kutlamaları Fazıl Say İle Taçlandı

Yurt içi ve yurt dışında yaşayıp Türkçe okuma yazma bilen görmeyen kişilerin eğitimlerine, sosyal ve kişisel gelişimlerine destek amacıyla 2004 yılında Av. Gültekin Yazgan tarafından kurulan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı / TÜRGÖK; kuruluşunun 15. Yılını dünya çapında tanınmış değerli piyano sanatçımız Fazıl Say konseri ile kutladı. Bu konser, Fazıl Say tarafından TÜRGÖK’ün 15. Yılında gerçekleştirdiği “Görmeyenlere Kabartma ve Sesli Nutuk Projesi”ne destek olmak amacıyla verildi.

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı, (TÜRGÖK) fazıl say konseri, Megaplus dergisi 39. sayı

Kabartma olarak 13 ciltten oluşan NUTUK, Devlet üniversitelerinin kütüphanelerine gönderilecek, böylece üniversitede okuyan görmeyen öğrencilerin yararlanması sağlanacaktır. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen önderliğinde tiyatro ve TRT sanatçıları tarafından TÜRGÖK stüdyolarında seslendirilen NUTUK projesi, CD’lere kaydedilerek Türkiye’nin her bir köşesindeki görmeyen kişilere gönderilecek şekilde projelendirildi.

TÜRGÖK Başkanı Tülay Yazgan, organizasyonda gönüllü olarak yer alan sanatçımıza ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederken, TÜRGÖK’ün 15. yılı vesilesi ile bu etkinliklerin gerek kendileri, gerekse kitaplıktan faydalanan üyeleri için çok şey ifade ettiğini belirtti. Katıldıkları tüm projelerin ve etkinliklerin TÜRGÖK adının daha fazla anılmasına bir vesile olduğunu bu sayede yeni üye, gönüllü ve destekçilere ulaştıklarını ifade etti ve  “Kuruluşumuzun 15. yılında yaptığı projelerin en önemlisi olan NUTUK Projesini İzmirli dinleyicilerle paylaşmanın gururunu taşıyoruz” dedi.

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı, (TÜRGÖK) fazıl say konseri, Megaplus dergisi 39. sayı

Gecede Fazıl Say’ın “Akılla Bir Konuşmam Oldu” kitabı kabartma basılarak kendisine takdim edildi ve kitaplık raflarında yerini aldığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu