Güncel

SERAP YENİCİ’ye İspanya’dan Jüri Özel Ödülü

Haber: Esat Erçetingöz

İzmirli şarkıcı Serap Yenici İspanya’nın Kanarya Adaları Tenerife’de gerçekleşen Universong Festivali’ne Türkiye adına katıldı ve 16 ülkenin katıldığı yarışmada “Vos Isla de Tenerife / Tenerife Sesi” seçilerek Jüri Özel Ödülü aldı.

Bu yıl 18. kez düzenlenen Türkçe’den İngilizce’ye çevrilen Scream/Çığlık isimli şarkıyı seslendiren İzmirli sanatçı Serap Yenici, şarkının Türkçe sözlerini Erdener Koyutürk ile birlikte yazdı. Bestenin de kendisine ait olduğunu söyleyen sanatçı, düzenlemenin arkasındaki ismin ise Caner Gökdemir olduğunu söyledi.

şarkıcı serap yenici universong jüri özel ödülü aldı, megaplus dergisi 38. sayı

Ülkemizi daha önce de gururlandırdı

Yurtdışında pek çok müzik yarışmasından derecelerle dönen Yenici, 27 Ekim’de yapılan Universong Festivalinde de ödül aldı. İspanya’nın Kanarya Adaları’nda yapılan yarışma 17 yaş altı ve 17 yaş üstü olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlendi. Yenici, Tenerife Sesi seçilerek 16 ülke içinde Türk bayrağını dalgalandırmanın onuru yaşadı Yurtdışında pek çok müzik yarışmalarından derecelerle dönen Yenici, daha önce de Malta’da yarışmış ve “En İyi Yorumcu” dalında ülkemize üçüncülük getirmiş, Bulgaristan Varna’da ise ülkemize birincilik sevinci yaşatmıştı.

şarkıcı serap yenici universong jüri özel ödülü aldı, megaplus dergisi 38. sayı

Yenici, “Tenerife’de yapılan yarışma için sıkı bir şekilde hazırlandım. Şarkıma da çok güveniyordum. Kulis ve salondaki tepkilere göre en azından ikincilik bekliyorduk ama tüm ülke ekipleri orada en az 3 kişiyken ben tek başıma kaldım. Jüride Türk yoktu. Bu tarz yarışmalarda devletten en az bir temsilci yanımızda olsa büyük bir manevi güç olur” diye konuştu.

şarkıcı serap yenici universong jüri özel ödülü aldı, megaplus dergisi 38. sayı

Universong Festivali 70 ülke televizyonunda ve internetten canlı olarak yayınlandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu