Güncel

Alsancak Garı’nda İyilik İçin Yeni Yıl Stantları

Haber: Esat Erçetingöz

Geçtiğimiz ay Tarihi Alsancak Garı’nda neredeyse İzmir’deki tüm STK’ların katıldığı ve amacı sadece “İyilik” olan bir kermes düzenlendi. Bir gün boyunca kermese katılan yüzlerce iyiliksever kuruluş ürettikleri el emeği göz nuru hediyelik eşyaları, yiyecekleri satarak, yılbaşı öncesi ihtiyaç sahibi çocukları giydirmek üzere hayırlı bir iş yaptılar.  

Bunlardan biri de kuşkusuz kermese damgasını vuran ve aralarında benim de yer aldığım ve önderliğini Dr. Özlem Özdemir Yılmaz’ın yaptığı “Yeter ki İyilik Olsun” platformuydu… Gün boyunca “Yeter ki İyilik Olsun” diyerek geldiğimiz Tarihi Alsancak Gar’da önlüğümüzü giyip satışlara başladık.

Nitekim “Bereketli olacak inşallah ve bir fazla çocuğa daha dokunacağız” diyerek başladığımız kermeste gün boyunca üyelerimizin ürettiği ürünlerimizi, çocuklarımız üşümesinler diye giysi alımına destek verecek yüreği güzel insanlara sattık.

Tarihi Alsancak Gar’da düzenlenen yılsonu kermesinde tanıdık bir gruba daha rastladım. “Yaşa Çocuk Derneği” standı da yoğun ilgi gören alanlardan biriydi.

Stantları dolduran yüzlerce dernek, platform kermes boyunca ürünlerini sattı, çocuklar için para kazandı. Herkesin tek bir amacı vardı; çocuklara dokunmak…

Bu nedenle diyorum ki; madem herkesin amacı aynı, o zaman ortak bir çatı altında toplanarak, tek bir yürek, tek bir güç ile hareket etsek daha doğru olmaz mı?

Emeği geçen, çocuklara dokunan herkese şükranlarımla…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu