İş DünyasıRöportaj

Röportaj: Volkan Sintaç

nihan ergin tanerler, startkey life gayrimenkul

Nihan Ergin Tanerler

Owner / Broker – Startkey Life
Gayrimenkul / Mavişehir
İletişim: 0(232) 344 1 888

“İşin püf noktası dürüstlük ve insanın en büyük sermayesi kazanılan güvendir.” Volkan Sintaç

İzmir’de emlak ve gayrimenkul sektörü deyince akla gelen en önemli isimlerden,  iş adamı, Volkan Sintaç ile kişiliği, ilkeleri ve öngörüleri üzerine eğlenceli bir röportaj gerçekleştirdik.

İş hayatı serüveniniz nasıl başladı?

İş hayatına sıfırdan başladım. Mazhar Zorlu holdingde 7 yıl pazarlamacı olarak çalıştım,sonrasında yönetici  olarak ege yıldızdan ayrılıp kendi işimi kurdum.Hazır mutfak ve Hilton lavaboyu İzmir’de montajlı şekilde ilk olarak ben satmaya başladım ard arda İzmir’de ilkleri yaparak 7 adet İzmir ve bölgesinde Sintaç  showroom   açtım.sonrasında yine ilkler zincirine devam edip mdf ve sunta bayiliğini aldım.bir süre daha bunlara devam ettikten sonra Sintaç grup bünyesinde depo antrepo ve parsiyel depoculuğa başladım.şu anda da  200 bin m2’lik bir alanda 4 adet şirketimizle  faaliyet göstermekteyiz.

İzmir’de bir çok yatırım yaptığınızı biliyoruz bahsedermisiniz. Yeni projele var mı?

İzmir’de yaptığımız yatırımların çoğu depo antrepo ve parsiyel depoculuktur yine bölgemizde 150 bin m2 kapalı alan ticari depolar yapmaktayız.bunun yanı sıra yiyecek ve giyecek üzerine yeni yatırımlar yapmaya hazırlanıyoruz.bu arada Fathers Burger’in de  arge çalışmaları devam ediyor.

İş hayatınızdaki hedefleriniz neler? Sizce başarılı bir iş adamı olmanın püf noktaları neler?

İzmiri sosyal konumdan ticari konuma geçirmeye çalışmak izmiri emekli şehri durumundan kurtarıp sanayi  ve ticarete ağırlık vererek izmirin eskiden olduğu gibi bir  ihracat limanı olmasını isteyenlerdenim.

İşin püf noktası dürüstlük ve insanın en büyük  sermayesi kazanılan güvendir.

Tekneye olan düşkünlüğünüzü biliyoruz. Nereden geliyor bu yelken ve deniz tutkunu tarafınız.

Ben balık burcuyum denizde doğdum denizde öleceğim.

Hayatta olmazsa olmazlarınız var mı? Neleri affetmezsiniz?

Olmazsa olmazım çocuklarım… Yalan, ihanet ve kibir asla affetmeyeceğim 3 şey.

Türkiye ekonomisi hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Aslında bunu anlatmaya sayfalar yetmez. Türkiye çok büyük bir devlet  olup her zaman en zor şartların bile altından kalkabilen çalışkanlığı ve cesaretiyle en dipten en yukarılara çıkabilecek bir ülkedir o yüzden birbirimize kenetlenerek doğru yatırımlar ve doğru adımlarla özünde ve yağında ayağını yorganına göre uzatarak sistematik bir şekilde yolumuza  devam edersek kesinlikle görülen ışığa varırız.

İzmir’in emlak sektöründeki büyüme hızını nasıl buluyorsunuz?

İzmir’in en büyük problemine parmak bastık en büyük problem düzensiz inşaat. İzmir’de yapılan inşaat atağı ile alt yapı yoksunu İzmir ne bu kadar nüfusu nede alışılagelmiş yaşam tarzını taşıyabilir.Altyapı okul hastane sosyal tesisler kreş yol otopark yeşil alan su kanalizasyonu arıtma tesisleri raylı ve raysız sistem deniz ulaşım. Hangisinde 20 yada 30 yılda bir artış olmuş ama sürekli binalar yapılıyor. İzmir yatayına büyümesi gerekirken dikeyine büyüdü.yatayına insanların toprakla bütünleşmesi demek organik sebze meyve demek yürüyüş yapmak,bisiklete binmek,sosyal aktivite ve  otopark demek herkesin evinde otopark olması demek.dikeyine büyümek nüfusun kargaşanın ve trafiğin çoğalması demek ve bu hızla giderse İzmir de ne araçlarımız için kullanabileceğimiz otoparklarımız nede onları  kullanabileceğimiz yollarımız olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu