Röportaj

6 Soruda Bilge Çiftliği

Sürekli gelişip zenginleşen ürün yelpazesiyle tadına doyamadığımız doğal, leziz, şahane lezzetlerin adresi Bilge Çiftliği’nin kurucusu Bilge Altınmakas Özgenoğlu, 6 soruda Bilge Çiftliği’ni anlattı.

 “Doğa bizim için çalışıyor, biz de sizin…”

Bilge Atınmakas Özgenoğlu

1. Bilge Çiftliği ne zaman hizmete başladı?

2015’in Mayıs ayında ilk satışlarımız başladı.

2. Bilge Çiftliği’nde neler bulunuyor?

Anne bebek gıda ürünlerinden, glütensiz ürünlere, ithal peynir ve sos gruplarından, yerli ürünleri kalkındırmak için kooperatif ürünlerine kadar pek çok ürün çeşidini barındırıyoruz mağazamızda.

izmir Bilge Çiftliği, Bilge Altınmakas Özgenoğlu, Megaplus dergisi 39. Sayı

3. Yeni açılan noktanızı da sizden dinleyebilir miyiz?

İlk franchising noktamız Bornova mağazası… Daha önceki kendi deneyimimi büyütüp artık yatırımcılar ile buluşturmaya başladık. Ama ilk günden bu yana dediğimiz gibi; biz hep işin başında olduğumuz için mağazamızda da müşteriler ile bire bir iletişim kurmaya devam ediyorum. Sahada olmak ve müşteri ile bire bir görüşmek bizi daha çok güçlendirip, geliştiriyor.

Aynı zamanda İstanbul’da benzerleri olan ama İzmir’de hiç benzeri olmayan şarküteri kafe konseptini yaşatmaya çalıştık ve güzel bir iş çıkarttık bence.

4. Aldığınız ödüllerden de bahsetsek?

İlk ödülümüz Amerikan Packing Of World platformundan geldi. Tüm etiketlerimiz paylaşılmaya değer görüldü. Daha senesi bile dolmadan dikkat çekmek bizi çok heyecanlandırmıştı. Ardından 2016 yılı Kasım ayında Capital ve Ekonomist dergilerinin düzenlediği “Anadolu Markaları” yarışmasında “Küçük İşletmeler” kategorisinde birinci olduk.

Birbirini hızla izleyen adımlar yeni ödüller getirmeyi de sürdürdü. Kısa süre sonra Bilge Altınmakas Özgenoğlu olarak, Facebook Shemeans Business Projesi’nde Türkiye’nin başarılı 20 kadın girişimcisinden biri seçildim.

izmir Bilge Çiftliği, Bilge Altınmakas Özgenoğlu, Megaplus dergisi 39. Sayı

5. Size ulaşmak isteyenler nerelerden ulaşabilir?

Sosyal medyadan @bilgeciftligi adıyla aratarak bizi bulabilirler, shop.bilgeciftligi.com’dan veya Bornova Özkanlar’daki mağazamıza gelip bizi ziyaret edebilirler.

6. Son olarak gelecek planlarınız ve eklemek istedikleriniz nelerdir?

Doğru yatırımcılar ile buluşarak BİLGE ÇİFTLİĞİ markasını daha pek çok noktada görmeye devam etmek istiyoruz. Çizgimizi bozmadan ve her geçen gün gelişerek varlığımızı devam ettirmek en büyük arzumuz…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı