İş Dünyası

GİYİN, ENERJİ ALIN, YANSITIN; ROLLERBIRD

Rollerbird’ün kurucusu Gizem Yenidoğan, “Bu marka benim çocuğum gibi” diyerek heyecanla anlatıyor renkli, farklı, heyecanlı ve cıvıl cıvıl ayakkabı markasını. Gerçekten de özgür ruhunu renkli tasarımlarına yansıtan Rollerbird, günün enerjisini yükseltmek için renkleri üzerimizde taşımaya teşvik ediyor…

Dinamik ve eğlenceli bir iş arayışının sonucu

Rollerbird markasının kurucusu Gizem Yenidoğan, bir İzmir kızı… Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası, Yüksek Lisans eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Finansman bölümünde tamamlamış. Bu nedenle asıl mesleği finansal analist/mali müşavirlik. Fiili olarak İzmir ve İstanbul’da farklı çok uluslu firmalarda 7 yıl kadar bu sektörde çalıştıktan sonra her ne kadar kendi mesleğini sevse de uzun yıllar bu işe kanalize olmanın ona göre olmadığı kanaatine varıp, kendi ilgi alanlarıyla alakalı bir alternatif arayış içerisine girmiş. İşte tam da bu anda bir şey üretip, tasarlamanın, yeni bakış açıları ortaya koymanın kendisine verdiği mutluluğu fark ederek kendini ayakkabılar içerisinde bulmuş.

Rollerbird Whirring Colors Ayakkabı - MegaPlus Dergisi 34. Sayı

Enerjik heyecanlı bir yapıya sahip olduğu için her zaman dinamik, eğlenceli ve daha önemlisi iddialı bir iş yapması gerektiğini düşünerek, istediği bitmeyen heyecanı sunabilecek alanın ayakkabı sektöründe olduğu kanaatine varmış. “Aslında her ne kadar babam da mali müşavir olsa da, baba tarafım tamamen ayakkabıcıdır benim. Sanırım biraz da genlerden gelen bir durum da söz konusu. İşte bu şekilde Mayıs 2017’den itibaren Rollerbird ile birlikte büyüme hikâyemiz de başlamış oldu.” diyor markasından bahsederken…

Rollerbird Whirring Colors Ayakkabı - MegaPlus Dergisi 34. Sayı

Rollerbird isminin de bir hikâyesi var

Gizem Yenidoğan, “Kendime bir marka oluşturmak istiyordum. Bu marka benim ruhumu yansıtmalıydı.  Renkli, doğal, özgür ve şaşırtıcı bir imajı olmalıydı. Evde bunun üzerine düşünürken ve bilgisayarda araştırma yaparken,  arkadan bir yandan televizyonda bir belgesel kanalı açıktı, işte tam da bu esnada kuşlarla ilgili bir belgesel yayınlamışlardı ve o anda gördüm. Gerçekten görüntüsü o kadar zarifti ki ve ayrıca belgeselin zamanlaması o kadar iyiydi ki. Aslında o beni buldu diyebiliriz… Rollerbird Türkçe ismi Deniz Alakargası olan Gökkuzgunlar takımından bir kuş cinsi. Özgür ve vahşi bir kuş. Zarif görüntüsüne nazaran karga gibi bir sesi var tabi çok komik bir şekilde.” diye anlatıyor bu hikâyeyi.

İngilizce bir isim seçmesinin sebebi ise markası adına global amaçlara sahip olmasından kaynaklanıyor.

Rollerbird Whirring Colors Ayakkabı - MegaPlus Dergisi 34. Sayı

Renkli şeyler giymeyi teşvik eden bir marka

Rollerbird; kafes kuşu değil, özgür ruhlu bir kuş. Farklı, kendine özgü tarzı ve renkleri var, aslında hepimizin içinde olduğu gibi… Renkli şeyler giymeyi teşvik etmek isteyen bir marka, çünkü maalesef ki sadece renkli giyinmek bile çoğu insan için cesaret istiyor. Rollerbird, bunu biraz daha normalleştirmeyi amaçlıyor. Zamanla daha az önemsemeye başladığımız samimiyet, hassasiyet ve duyarlılık gibi bazı şeyleri de ön plana çıkarmayı seviyor.

Bu arada ayakkabı kutularının hepsinin altında da bu betimleme Türkçe ve İngilizce olarak yer alıyor.

Her zaman olağandışı ama bir o kadar da kullanışlı ve konforlu ürünler üretmeye çalışıyor bu marka. Her ürün tipini konusunda profesyonel olan biri üretiyor. Sadece görsel olarak farklı olmak yetmiyor, devamlılık için konfor ve sağlamlık önem taşıyor.

Rollerbird Whirring Colors Ayakkabı - MegaPlus Dergisi 34. Sayı

Marka, bazı ürünlerde deri, bazı ürünlerde ise suni deri tercih ediyor. Çünkü aynı zamanda her cebe uygun da olmaya çalışıyor…

Öncelikli amacı Türkiye çapında bir bilinirlik sağlamak olan Rollerbird, Ekim 2019 tarihinde yapılacak AYMOD’a katılarak ilk yurtdışı adımını da atmış olacak. Aynı zamanda yurtdışında yeni kapılar açabilmek adına şuan araştırmalar ve seyahatler yaparak bilgi toplama süreci de devam ediyor.

Erkekler için de tasarım yapmaya başlayan Rollerbird’ün çok kısa zamanda en az kadın ürünleri kadar renkli erkek ürünleri de göreceksiniz…

Kadınların ayakkabı tutkusu bilinen bir gerçek…

Kadınların ayakkabı tutkusuyla ilgili konuştuğumuz Gizem Yenidoğan, “Ben de bir kadın olarak aynı duyguyu paylaşıyorum tabi ki. O kadar çok ayakkabı alıyorum ki, her kıyafetim için ayrı bir kombin yapmak istiyorum. Her gün farklı bir ayakkabı giymek istiyorum. Kesinlikle ayakkabı aşkı diye bir şey var.  Zaten ayakkabı üretimi konusuna beni en çok da bu itti sanırım.  Şimdi hayal ettiğim bir ayakkabıyı bulamama durumum yok bu sayede.” diyor.

Ürünlere Dijital Kanallardan Rahatlıkla Ulaşılabiliyor

Ürünlere ulaşmak, satın almak isteyenler, instagram ve facebook üzerinden rollerbirdcom kullanıcı adıyla bu renkli ayakkabıları inceleyebilirler. www.rollerbird.com.tr adresinden ulaşmak da mümkün. İzmir Işıkkent/Bornova’da showroom deposu bulunan Rollerbird, birkaç ay içerisinde Bostanlı’da da dükkân açıp daha çok kişiyle buluşmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda farklı e-ticaret platformlarında da bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu