Mekan

Kırmızı Kepenkli Bir Taş Bina; Marissa Boutique Hotel

5 yıl önce Temmuz ayında kapılarını açan Marissa Boutique Hotel, Çeşme merkezde, amfi tiyatronun hemen aşağısında, marinaya yürüme mesafesinde, uzun sokağın sonlarına doğru, 200 yıllık geçmişe sahip kırmızı kepenkli bir taş bina… 2020 sezonu itibariyle toplam 9 odayla hizmet veren bu keyifli otel, evinizdeki rahatlığı, huzuru ve konforu yaşatıyor. Aslında minik bir aile işletmesi olan bu otel, Özge ve Serdar Heper çiftinin iş hayatları devam ederken bir B planı olarak düşündükleri ancak süreç içerisinde yaşanan gelişmelerle A planı haline gelen bir dönemin ürünü. Heper çifti, bu otelin her detayıyla bizzat ilgilenmiş ve emek vermiş…

Çeşme kırmızı kepenkli taş bina Marissa Boutique Hotel, Megaplus dergisi 40. Sayı

Kendi Evinizde Gibi…

Marissa Boutique Hotel’de hiçbir oda birbirine benzemiyor; her odanın kendine ait farklı konsepti var. Otelde ve mutfaktaki her şeyi kendileri özenle hazırlıyorlar. Onlar için otele gelen misafirler sanki evlerine gelen bir misafirmiş gibi… Özge Heper,şöyle anlatıyor;“Herkes kendi evindeymiş gibi rahat hissetsin istiyoruz ki zaten ilerleyen süreçlerde dostluklarımız, arkadaşlıklarımız devam ediyor. Herkes de çok memnun ayrılıyor. Kendi evlerinde gibi rahat hissettiklerini belirtiyorlar. Biz de bunun için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Otelimiz oda kahvaltı konseptinde. Ve gün içerisinde beş çayı ikramlarımız oluyor. Çay ve kahve yanında tamamen kendi yapımımız olan un kurabiyesi, sakızlı kurabiye, kek ya da o gün sürpriz olarak ne yaptıysak misafirlerimize ikram ediyoruz. Misafirlerimize odalarında ya da bahçede bu ikramları sunuyoruz.”

Çeşme kırmızı kepenkli taş bina Marissa Boutique Hotel, Megaplus dergisi 40. Sayı

Sınır Tanımayan Kahvaltı

Serpme köy kahvaltısı şeklinde sunulan nefis kahvaltıda; pişi, İzmir’e özgü boyoz, gevrek, börekler ve pankek günlük olarak değişebiliyor. Ev yapımı organik reçeller, leziz salçalar ve diğer değişik kahvaltılıklar sofrayı süslüyor.

Kahvaltıda sınır tanımıyorlar, neden mi? Çünkü burada kahvaltı için saat kısıtlaması yok, porsiyon sınırlaması ise söz konusu bile değil. Öyle ki otel misafirleri ne zaman uyanırlarsa, hangi saatte isterlerse kahvaltıları hazırlanıyor. O gün çıkışları oluyorsa bile çıkış yaptıktan sonra da kahvaltılarını yapabiliyorlar. Özge Heper, “Otelimizde kimsenin kahvaltı saatine yetişeyim derdinde olmadan rahat bir uyku süreci geçirmesini, uyandıklarında da istedikleri zaman kahvaltılarını yapmalarını istedik. Evinizde nasıl kalktığınızda kahvaltınızı yapıyorsanız bizim otelimizde de aynı şekilde istediğiniz saatte yapabiliyorsunuz. Kahvaltılarımızda hiçbir ekstra ücret dâhilinde olmadan biten tabağın yerine tekrar yenisini de ekleyebiliyoruz. Bahçede hoş, keyifli sohbetlerle kahve içebiliyorsunuz.” diye anlatıyor.

Çeşme kırmızı kepenkli taş bina Marissa Boutique Hotel, Megaplus dergisi 40. Sayı

Tarihi Bir Rum Evi

Eski bir Rum evini restore ederek, misafirlerine o eski kokuyu, ahşap seslerini, taşın dokusunu, huzurunu hissettirmekle beraber aynı zamanda modern hayatın konforunu da sağlayan Marissa Boutique Hotel’in dekorasyonu tamamen Özge ve Serdar Heper’e ait. Yaklaşık 4 yıl kadar restorasyon süreci geçiren binada, mutfağı, odaları, kısacası her şeyi kendileri emekleriyle yapmışlar. Bu hazırlık aşamasında Serdar Bey 16 kilo, Özge Hanım ise 8 kilo vermiş. Gece gündüz demeden yoğun bir çalışmayla oteli hazır hale getirmişler.

Çeşme kırmızı kepenkli taş bina Marissa Boutique Hotel, Megaplus dergisi 40. Sayı

Misafir Odaklı Yaklaşım

Misafirlerini dinleyen bir işletme olduklarına dikkat çeken Serdar Heper, şöyle açıklıyor; “Açtığımız ilk günden itibaren hedefimiz; gelen misafirlerimizin kendi evindeki rahatlığı, huzuru ve konforu yaşamalarını sağlamaktı. Ve bu kapsamda her sene kendimizi geliştirmeye, eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Misafirlerden aldığımız geri bildirimleri değerlendirip, uygulamaya çalışıyoruz. Ve bizim için misafir memnuniyet puanı oldukça önemli. Çeşme’nin en yüksek puanlı otellerinden birisiyiz. 5 yıldır bu standardı korumak ciddi anlamda zor bir iş. Tamamen misafir odaklı bir işletmeyiz.”

Editörün notu: Kurumsal hayatta yönetici olarak çalışırken veÇeşme’de butik otelciliği ikinci bir iş olarak düşünürken bir anda istifa edip rotayı değiştiren Özge ve Serdar Heper, harika bir otele imza atmışlar. Dönüp geriye baktıklarında da ne kadar doğru bir karar aldıklarını görüyorlar. Kurumsal hayattan elde ettikleri tecrübeyi hem işletme hem de ilişki yönetimi anlamında şimdiki işlerine özenle yansıtıyorlar. Çiftin iki erkek evladı var ama Marissa Otel de onların bir kızı gibi olmuş, e daha ne olsun…

İnstagram: @marissaboutiquehotel

Adres: İsmet İnönü Mah. 2050 Sok. No:10 Çeşme – İzmir

Tel: 0531 204 98 310546 204 98 31

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı