MekanYeme & İçme

Küçücük Mekânda Enfes Lezzetlerin Adresi; Demdem

30 yıldır evde çocuklarına ve misafirlerine lezzetli yemekler yapmaktan büyük keyif alan c

Çift, öncesinden de tecrübe sahibi olduğu yeme içme sektörünü butik bir şekilde sunarak kendileri ne yemeyi seviyorsa onu müşterilerine sunma fikriyle yola çıkıyor. İlk anda fikir çay ile başladığı için mekânın adına “Demdem” olarak karar veriyorlar. Çay, kahve çeşitleri derken içlerindeki mutfak sevgisine engel olamayıp bunlarla sınırlı tutamıyorlar ve bir bakıyorlar ki her şeyden biraz yapar hale gelmişler. Anne böreği, anne yemeği, anne çayı, kısacası ev mutfağı…

Alsancak Demdem Cafe & Ev yemekleri, Megaplus dergisi 35. sayı

Anne mutfağı tadında

Sağlıklı gıdayla, sanayileşmeden, kimyasallaşmadan, annelerimizin bizi yetiştirdiği mutfak kültürünü yaşatmaya çalışıyorlar. Kendi çocuklarına pişirdikleri yemekleri, ailenin mutfağını müşterilerine sunuyorlar. Endüstriyel malzeme kullanmadan, bakkaldan, mahalle manavından, kasabından alınan ürünlerle her şey tipik bir ev mutfağında olduğu şekliyle hazırlanılıyor. Öğle saatleri daha yoğun oluyor, akşam saat 19.00’da dükkân kapanıyor, mesai saatlerinde açık, Pazar günleri kapalı tamamen samimi ve esnaf işi…

Amaçları daha çok çalışanlara hitap etmek olduğu için de fiyatları çok düşük tutarak lezzetli ve karın doyurucu olmasını önemsiyorlar. Menüde her gün değişen iki çeşit mis gibi ev yemeği bulunuyor. Her gün taze ev keki, sıcacık ev böreği, leziz ev poğaçası yapıyorlar. Farklı tost çeşitleri ve menemen de mevcut.

Alsancak Demdem Cafe & Ev yemekleri, Megaplus dergisi 35. sayı

Mutlaka Deneyin; Slopy Joe, Gravy Joe, Tandır Joe

Ekmek arası kavrulmuş soslu kıyma ile hazırlanan Slopy Joe, Demdem’de tadına bakılması gereken lezzetlerden… Ayrıca menüdeki “Gravy Joe” adında tamamen kendilerine ait spesiyalleri olan dana incikten yapılan bir çeşit ekmek arası soslu kavurma, et yemek isteyenler için dönere alternatif olarak düşünülmüş. Tıpkı bunun gibi kendi spesiyalleri olan Tandır Joe’da aynı fikirle menüye eklenmiş.

Demdem yemek önerilerinizi dinliyor

Menünün arkasını çevirdiğinizde bir form karşınıza çıkıyor. Formu doldurduğunuzda Whatsapp üzerinden her sabah günün ev yemeği menüsü telefonunuza mesaj olarak geliyor. Böylece daha mekâna gitmeden seçenekler kafanızda oluşuyor.

Ayrıca sizin önerilerinize de başvuruluyor. Hangi yemeği istediğinizi form ile iletiyorsunuz ve menü oluştururken istekleriniz doğrultusunda Demdem’e fikir veriyorsunuz.

Alsancak Demdem Cafe & Ev yemekleri, Megaplus dergisi 35. sayı

30 senelik bir tecrübenin sonucu

Aksesuarlara ve dekorasyona meraklı olan çift, kendi biriktirdikleri aksesuarlarla mekânı dekore etmiş. “Vazgeçemediğimiz döküntülerimiz” dedikleri zamanında kullanılmış aile yadigârı parçalar süs eşyası olarak Demdem’in dekorasyonunda değerlendirilmiş. Mutfak çok donanımlı, ancak tüm bu donanımları o kadarcık alana sığdırabilmek belli ki 30 senelik bir tecrübenin sonucunda olmuş. Neye ihtiyaçları olduğunu gayet iyi biliyor ve sahip oldukları alanı en efektif şekilde kullanıyorlar.

Alsancak Demdem Cafe & Ev yemekleri, Megaplus dergisi 35. sayı

Butik hizmete devam etme hedefi

Özlem Hanım ve Cem Bey, büyüme hedefi gözetmeden ilerleyen zamanlarda da yine aynı kaliteyle butik hizmet vermeye devam etmek istiyor. Çift ve onlara yardımcı olan çocuklarından oluşan Demdem ekibine, ilerleyen dönemde belki yeni ekip arkadaşları eklenir ancak yine aynı butik hizmetten vazgeçmeyecekleri kesin… Böylece açılalı henüz çok kısa bir süre olmasına rağmen edindikleri devamlı müşteriler de bu butik hizmetin ve leziz mutfağın aynı şekliyle uzun zaman tadını çıkarabilecek.

Adres: Kültür Mah. Meksika Sokak 2/B  Alsancak-İZMİR

Tel: 0532 622 84 71

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı