Kültür & Sanat

Ustaların Gözünden Doğa

Haber: Esat Erçetingöz

Ben Esat Erçetingöz, meslektaşlarım Kenan Seven ve Aykut Fırat’la birlikte gerçekleştirdiğimiz “Ustaların Gözünden Doğa” isimli sergimiz sade ve zarif bir törenle açıldı.

Medical Park İzmir’in West Park Qutlet’teki Kültür ve Sanat Galerisi’nde düzenlenen serginin açılışını Medical Park İzmir Hastanesi Baş Hekim Yrd. Dr. Zeki Hozer, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Fotoğrafçılık Bölüm Başkanı Doç. Ahmet İmançer, Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel, FMD İzmir Şube Başkanı Turan Gültekin, İBB Eşrefpaşa Hastanesi Başhekim Yrd. Dr. Özlem Özdemir Yılmaz, İzmir Valiliği Proje Müdürü Hatice Suna Biga, Norm Sanat Galerisi Sanat Koordinatörleri Gültekin ve Gülperi Yıldız birlikte yaptı.

ustaların gözünden doğa fotoğraf sergisi, megaplus dergisi 38. sayı

Kenan Seven, Aykut Fırat ve Ben Esat Erçetingöz, yarım asır önce foto muhabirliği ile başlayan fotoğraf sevdamızı, şu sıralar muhteşem doğayı görüntülemek, bizlerden sonra gelecek nesle doğada yaşanmış bir “AN” bırakmak için sürdüren aynı kuşaktan üç gazeteciyiz. Sevdamız yaklaşık 50 yıl önce Lubitel-2, Yashiha, Pentax gibi üstten bakmalı manuel makinalarla başlamıştı. Aradan geçen yıllarda omuzlarımızı çökerten içi fotoğraf makinası, tele objektifler ve flaşlarla dolu ağır mı ağır çantalarımızla koşuşturup durduk. Bizler sarma filmlerle ölümsüzleştirdiğimiz anları, avuç banyosu ile karanlık odalarda yıkayabilen, basabilen bir kuşaktan geliyoruz.

Gittiğimiz haberlerden koşarak döndüğümüz gazetelerimizde filmlerimizi yıkarken, “Acaba nasıl çıkacak” diye merak ve telaşla bekleyen, karanlık odanın kırmızı ışığında banyo küvetinde yavaş yavaş beliren fotoğraflara şahitlik etmiş fotoğraf sevdalılarıyız.

Ve bir o kadar da şanslıyız ki, artık fotoğrafta günümüz teknolojisi olan dijital fotoğrafçılığı da yaşıyoruz. Artık koca koca çantaları taşımıyoruz sırtımızda. Dijitalin getirdiği hafifliği yaşıyoruz ve yaşatıyoruz ışık dostlarına.

Üçümüz de İzmir Gazeteciler Cemiyeti, Spor Yazarları Derneği, Foto Muhabirleri Dermeği gibi pek çok meslek örgütüne üyeyiz ve bundan da onur duyuyoruz.

Medıcal Park Sağlık, Kültür ve Sanat Merkezi West Park Outlet Zemin Katta açtığımız “DOĞA” Karma Fotoğraf Sergimize galerisini açarak ev sahipliği yapan Medical Park İzmir Hastanesi ve çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

Bugüne kadar beni hiçbir etkinliğimde yalnız bırakmayan başta sevgili eşim Alev Erçetingöz olmak üzere, sevgili dostlarım Cem Seyhun Ünbay, Ayşegül İnceoğlu, Vahittin Akkaya, Mümin Sertbaş, Erkan Sevinç, Berna Vatansever, İlker Güneş ve Eşi, Hakan Yiğit, Sezer Altan, Mehmet Yıkılmazsoy, Mehmet Özdoğru, Başak Atilla, Tayyar -Firdevs Kırman, Mehmet Yıldıztekin, Serhan Şarman, Bircan ve İsmail Yörümez, Oktay Özengin de sergimize değer ve onur katan konuklarımız arasındaydı. Bu çok özel günde yanımızda oldukları için çok mutlu olduk.

Sergimiz ay sonuna kadar devam ediyor, sizleri de bekliyoruz.

Instagram: esat_ercetingoz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu