Güncel

SATRANÇ TURNUVASI YÜKSEK ORANDA EĞİTİM BURSLARI KAZANDIRDI

İYTEV Yücel Tonguç Koleji’nde 27-28 Nisan tarihlerinde Satranç Turnuvası düzenlendi. Turnuvaya katılan 8-14 yaş grubu öğrencilerden; tüm katılımcı yarışmacılara okul tarafından %10 eğitim bursu, dereceye giren toplam 15 öğrenciye de %80 – %40 oranında eğitim bursu verildi. İYTEV Yücel Tonguç Koleji, doğanın içinde keşfeden çocukların okulu olmaya düzenlenen bu tür turnuvalarla devam ederken, dallarında bir parça sevgi, bir tutam neşe, çokça aydınlık barındıran bir yuvayı andıran, adımınızı attığınız andan itibaren sizi karşılayan güler yüzlü sıcacık atmosferiyle de farkını ortaya koyuyor.

İYTEV YÜCEL TONGUÇ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ AKADEMİK BİLGİ SEVİYESİ YÜKSEK, EDEBİYAT, SANAT VE SPOR İLE İÇ İÇE OLABİLEN ÇOK YÖNLÜ VE İYİ YURTTAŞLAR OLARAK YETİŞTİRİLİRLER.
İYTEV Yücel Tonguç Koleji Satranç Turnuvası - MegaPlus Dergisi 33. Sayı

İYTEV Yücel Tonguç Koleji, Atatürk ilke ve devrimlerinin öncülüğünde bilgide, kültürde, sanatta ön plana çıkan ve evrensel değerlere sahip çağdaş bir eğitim kurumu olmak hedefindedir.

Bilimsel düşünen, konuları ve olayları araştırıp irdeleyen, kendi kararlarını veren ve kararlarının sorumluluğunu taşıyan, araştırmacı, yeteneklerine göre üretime yatkın beceriyi kazanmış, yurt ve dünya sorunlarına duyarlı, ulusal ve evrensel değerlere, sanatsal beğeni ve estetik anlayışına sahip, barıştan yana, laik, demokratik Cumhuriyet’e ve Atatürk İlkeleri’ne bağlı, özgüveni gelişmiş mutlu bireyler yetiştirmektedir.

İYTEV Yücel Tonguç Koleji

İYTEV Yücel Tonguç Koleji özgür ancak disiplinli bir atmosferin okuludur.

Okulun disiplin anlayışı, öğrencilerinin kendi söz ve davranışlarının sorumluluğunu alması üzerine kuruludur. Okulda özdenetim ve otokontrol esas alınmakta; bu yöntemle birlikte çocukların doğru zamanda, doğru yerde, doğru şeyi yapmaları ve kendileri için doğru olan kararları almalarına yönelik bir özgüven duygusu verilmektedir.

Başkalarının kişilik, hak ve özgürlüklerine mutlak saygı ve tahammül, okulun eğitim felsefesinin ayrılmaz bir parçasıdır.

İYTEV Yücel Tonguç Koleji; “Her öğrenci  kendine özgüdür.” Bakış açısından yola çıkarak, gelişimsel, eğitimsel, bilgilendirici ve önleyici rehberlik çalışmaları sunan rehberlik servisinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

İYTEV Yücel Tonguç Koleji Satranç Turnuvası - MegaPlus Dergisi 33. Sayı

Anaokulundan başlayarak verdiği İngilizce eğitimiyle öğrencilerini 21. yüzyılın rekabetçi ortamına en iyi şekilde hazırlamayı hedeflemektedir. Bu çerçevede İngilizce, Almanca ve İtalyanca önemsenmekte ve oldukça fazla yer verilmektedir. İngilizce kur sınıfları belirlenerek; bireysel başarıya göre seviyelendirme, bireysel başarıyı arttırma ve öğrenciye ayrılan sürenin artması hedeflenmektedir.

İYTEV Yücel Tonguç Koleji öğrencileri Eco-Scholl, Destination Imagination (DI), Dubbing-Fest, MUN, e-Twinning,Cambridge Exams, AMC (Matematik), Kanguru (Matematik) ve URFODU (Bilim) uluslararası projelerine katılarak dereceler kazanmışlardır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı