Gezi

TURYOL ve SAKIZ ADASI

İnanç ANDAŞ - Yunanistan Hakkında Her Şey

İnanç ANDAŞ

Instagram: @yunanistanhakkindahersey
Instagram: @inancofficial

Bildiğiniz gibi Megaplus dergimiz için Emrah Tokul ile beraber Sakız Adası’na sık sık gidiyoruz. Sakız projemizin başından beri bize ulaşım desteği veren TURYOL tam bir başarı öyküsü.  TURYOL Kooperatifi’nin hikayesi 1993 yılındaki kuruluşundan çok öncelerine dayanıyor. 20. yüzyılın başlarında Karadeniz kökenli gurbetçiler ve aile büyükleri bir araya gelerek, o zamanki adı ile Hanönü olan Karaköy’den Haydarpaşa’ya, oradan da Anadolu’ya geçecek yolcuları zamanın tek toplu kara ulaşım vasıtası olan trene ulaştırmak üzere, boyları 5-6 metre uzunluğunda olan 2 çift kürekli kayıkları ile işe başlamışlardır.

O yıllardan 2019’a uzanan serüvende TURYOL, Türkiye’nin batısındaki kentsel ve uluslararası feribot seferlerine sahip ve işleten özel bir feribot işletmecisi oldu. Aynı zamanda TURYOL, İDO ve Dentur ile birlikte İstanbul’daki üç özel feribot işletmecilerinden biridir. 60’ı tarifeli yolcu servisi için olan 70 gemi filosuna sahiptir. Kooperatifin, halen bünyesinde faaliyet gösteren gemilerinde çalışan 224 personeli, merkez ofis, şube ve iskelelerde çalışan toplam 112 personeli ile hatırı sayılır bir personel istihdamına da sahiptir.

Haziran 2016’da Ege Birlik firmasından yolcu taşımacılık bayrağını devralıp kendisini daha da geliştiren TURYOL, bu pazarda 2019 yılı itibariyle liderliği elden bırakmayarak en fazla yolcuyu taşıyan firma unvanını elde etti. Yaz kış aralıksız düzenli seferlerle Sakız Adası / Çeşme arası yolcu taşımacılığına devem etmektedir.

TURYOL ile 12 ay Sakız

 Homeros, Heredot ve Thukidides gibi tarihin ünlü isimlerinin eserlerine konu olan Sakız Adası, Yunan şair Georgios Drossinis’in dizelerinde yerini buluyor;

“Chios, harika bir ada! Adını söylerken bile gül suyunu hissediyorum!”

Sakız Adası için kapıda vize işlemlerinizi hızlıca yapabilir, Feribot seferinizi  www.turyolonline.com sitesinden seçebilir ve biletlerinizi anında büyük bir kolaylıkla satın alabilir, yalnızca yaz günlerinde değil, 12 ay boyunca TURYOL feribotları ile konforlu seyahat edebilir,  geçmişten günümüze doğal güzellikleriyle, keyfine doyamayacağınız bir gezi planlayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı