Röportaj

Röportaj: Seher Aydoğan

nihan ergin tanerler, startkey life gayrimenkul

Nihan Ergin Tanerler

Owner / Broker – Startkey Life
Gayrimenkul / Mavişehir
İletişim: 0(232) 344 1 888

Seher Aydoğan; Startkey Gayrimenkul Mavişehir Ofisinde profesyonel gayrimenkul danışmanı, işine ve sektöre aşık, 2 çocuk annesi bir ARI MAYA…

Seher Hanım, sizi tanımak isteriz…

1971 doğumluyum, 2 erkek çocuk annesiyim, evliyim. Eşim mesleğimde en büyük desteğim. Gayrimenkul sektörüne girmeden önce uluslararası bir bankada görev yaptım. Sektör ile ev alırken tanıştım ve sektörde profesyonel olarak yer almaya başladım. 3 sene kadar yabancı bir markada İzmir ve ülke sıralamalarında ciddi başarılar elde ettim.1 senedir İzmir markası olan Startkey Mavişehir Life Ofisinde yeni başarılara imza atıyorum.

Emlak profesyoneli olarak Karşıyaka’da tanınan birisiniz. Bu başarı hikâyenizi bilmek isteriz…

Ben bugünkü başarımı tamamen aldığım eğitimleri uygulamama borçluyum. Bu iş yapma işi, bu iş sahada olma işi. Bu doğrultuda başladığım ilk günden beri bölgemde çalışmalar yapıyorum.

Seher Aydoğan, Megaplus dergisi 35. sayı
Seher Aydoğan

Mavişehir’de sitelerde emlak danışmanlığı yapmanın sırları nelerdir?

Şuanda kapalı bölge Mavişehir modern siteleri uzmanıyım.

Bölgemi karış karış biliyorum. Hane sayısını, m2 ve ev tiplerini, cephelerini, satılmış, kiralanmış veya satılıkta ve kiralıkta olan portföylerin fiyatlarını ezbere biliyorum.

Her gün bölgemde en az 2-3 saat zaman geçiriyorum. Belirli aralıklarla stand açıyorum.  

Promosyonel çalışmalar yapıp bölgemde dağıtıyorum. Anneler günü, bayramlar, sevgililer günü gibi özel günlerde küçük promosyonlar dağıtıyorum. Tüm modern asansörlerine ilanlar veriyorum.

Reklam ve promosyon çalışmalarımla bölgemdeki gücümü arttırmaya çalışıyorum.

Tabi ki reklam insanların sizi hatırlaması için çok önemli ancak ben birebir temasın, tokalaşmanın, gülümsemenin de çok fazla etkilerini gördüm.

Emlak danışmanlığında çok sayıda ödül aldığınızı söylediniz. Var mı sizi çok etkileyen ödüller?

Başarılarım, daha önce böylesine hareketli bir sektörde çalışmadığım halde henüz ilk yılımda benim için tatmin edici yerlere geldiğimi düşünüyorum. Sektörde 5. yılımdayım. İlk yılımdan bu yana Türkiye ve İzmir bölge birinciliklerim var, yüzlerce ödül ve kupalara sahibim. Ayrıca 2017 yılındaki başarılarımla İspanya Barcelona’ya Avrupa kongresine ödül olarak gönderildim.

Nihan Ergin Tanerler, Seher Aydoğan Röportaj, Megaplus dergisi 35. sayı
Nihan Ergin, Seher Aydoğan

İyi bir gayrimenkul danışmanı tanımı sizce nedir?

Benim için başarının tam karşılığı müşteri memnuniyetidir. Profesyonel çalışmalarımla aranılan bir gayrimenkul danışmanıyım. Bizim gayrimenkul danışmanı olarak yaptığımız iş güven işi ve bunun karşılığını alıyor olmak, bunları alıcı ve satıcı müşterilerimden duyuyor olmak, işimin maddi kazancından çok daha fazla onurlandırıyor beni. İnanarak ve işimi severek yapıyorum, ayrıca başarı alışkanlık haline gelince benim için vazgeçilmez oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu