Mekan

Tereci’den ‘Etkinlik Evi’ Keyfi

İzmir’de yöresel şarküteri ve kahvaltı denince akla ilk gelen markadır Tereci… İzmir’in simge mekânıdır… Türkiye’de ilk kez farklı bir konsept başlatarak, ülkemizin yöresel zenginliğini mutfaklara taşıyan; her bölgenin havası, suyu ve toprağında yetişen ürünlerini hiçbir işleme tabi tutmadan tüketiciye ulaştıran emekçi bir firmadır. Tereci, bu ürünleri İzmir Karşıyaka’daki 5 şarküteri mağazası ve Mavişehir’deki farklı konseptte kahvaltı mekânıyla müşterilerine sunuyor.

Tereci, şimdi ise bir ilki daha gerçekleştirerek ‘Etkinlik Evi’ni hayata geçirdi. Otantik kimlikte tasarlanan 35 kişilik mekân,  Türkiye’nin yöresel ürünleri ile kahvaltınızı yaparken, özel görüşmelerinizi, iş toplantılarınızı, iş yemeklerinizi, üst düzey görüşmelerinizi, aile tanışma yemeklerini, söz kesmeleri gerçekleştirebileceğiniz özel bir konfora sahip… Aynı zamanda Etkinlik Evi; otomatik perde, tepegöz mikrofon, bilgisayar gibi her türlü sunumu gerçekleştirebileceğiniz teknik donanımı da içerisinde bulunduruyor.

İzmir’de yöresel şarküteri ve kahvaltı denince akla ilk gelen markadır Tereci, bir ilki daha gerçekleştirerek ‘Etkinlik Evi’ni hayata geçirdi.

Hiç değişmeyen lezzet

Tereci kahvaltısı, 10 yıldır hiç değişmeden kalite ve lezzetini korudu. Marka aslında temelde şu bileşenlerin ürünü; mirası ve kalıcı gelenekleri, karakteristik davranış tarzı ve kültürü ile gelişimin sürekliliğini sağlayan rüyası… Bir rüyayı gerçekleştirmek amacıyla çıkılan bu yolda işini sevgi, tutku ve emekle yaparak bugün sektöründe ilkleri gerçekleştiren, ulusal bazda birçok ödüle layık görülen Tereci, ülkemizin en önemli marka değerlerinden biri olarak öne çıkıyor.

İzmir’de yöresel şarküteri ve kahvaltı denince akla ilk gelen markadır Tereci, bir ilki daha gerçekleştirerek ‘Etkinlik Evi’ni hayata geçirdi.

Doğal yöresinden sofranıza

Tereci Gıda, her yörenin kendine has havasında, toprağında yetişen ürünleri kendi bölgesinden alıyor. Bölgelerin, yörelerin, ilçelerin neyi özel ve meşhur ise bizzat yerine giderek o özel lezzetleri bulup ortaya çıkarıyor. Tereci yetkilileri bu işi emek ve sevgi ile yapıyor ve bu sayede ülkemizin gastronomi lezzet kültürüne büyük katkı sunuyorlar. Aynı zamanda yöresel ürün üreten üreticileri destekleyerek bir nebze üretici kooperatiflerinin misyonunu üstleniyorlar. Bu arada yerel kooperatiflerle birlikte çalışıyorlar. Öyle ki bir lahana turşusu için Ağrı’ya kadar gidiyor ya da sınırlı olarak üretilip Fransa’ya ihraç olan Pezik turşu için Sivas’a kadar gidiyorlar.

İzmir’de yöresel şarküteri ve kahvaltı denince akla ilk gelen markadır Tereci, bir ilki daha gerçekleştirerek ‘Etkinlik Evi’ni hayata geçirdi.

Mağazalarında memleketin her yöresinin ürünlerini müşterileriyle buluşturan Tereci’den alışveriş yapmak İzmirliler için ayrı bir keyif. Sektörde ilkleri uygulayan Tereci, müşterilerinin yaşam kalitesini ileriye taşıyan, sağlıklı,  kaliteli, güvenilir hizmet sunmayı amaçlayan bir marka olarak kendi çocukları evinde ne yiyebiliyorsa mağazalarında da onu satışa sunuyor. Maliyeti düşürmek adına hiçbir yola başvurmuyor ve ürünlerinde hiçbir katkı maddesi olmadan tamamen güvenilir gıda satışı yapıyor.

Tereci Gıda’nın işletmecileri, faaliyet gösterdikleri her yerde sosyal ve kültürel değerlere saygı gösteriyor. Yasalara, iş etiği kurallarına uygun ve şeffaf davrandıklarını, dürüstlüğe, açık iletişime ve adaletli yönetime büyük önem verdiklerini, çevreye ve doğaya değer veren bir yaklaşımla üretim yaptıklarını, bugünden daha iyi bir gelecek yaratmaya katkıda bulunduklarını da ayrıca vurguluyorlar.

İzmir’de yöresel şarküteri ve kahvaltı denince akla ilk gelen markadır Tereci, bir ilki daha gerçekleştirerek ‘Etkinlik Evi’ni hayata geçirdi.

40 yıllık bir geleneğin adı

Güven duygusunun simgesi olan İzmir’de 40 yıllık geçmişe sahip Tereci Gıda, ilk günden bu yana insan sağlığını her şeyin üzerinde tutan bir anlayışla hareket ediyor. Tüketicilerin Tereci Gıda’yı seçme nedenlerinin rahat alışveriş imkânları ve her istediğini yöresine özgü doğallıkta bulmalarının mümkün olduğunu söyleyen Tereci Gıda’nın üçüncü kuşak temsilcisi Fırat Tereci, “Mavişehir’de bulunan mağazamızda konuklarımıza kahvaltı servisi de sunuyoruz. Bugüne kadar kahvaltımızın lezzeti ve kalitesi hiç değişmedi, değişmeyecek. Bize verilen güvenin, değerin sorumluluğun bilincindeyiz. Birbirinden lezzetli yöresel gıdalar arasından kendi tercih ettikleri ürünlerle oldukça keyifli kahvaltılar hazırlıyoruz. Zengin meze grubumuz, ev mantımız ve diğer yöresel lezzetlerle konuklarımızı öğle saatlerinde de ağırlayabiliyoruz” diye konuştu.

Emek ve sabır işi

Tereci Gıda’nın Kurucu Başkanı Mehmet Tereci, ‘Türkiye’nin tüm bölgelerini dolaşarak emekle sabırla yaptığımız işimiz, ince ince özenle işlenen Mardin yöresine ait el sanatı telkâri gibi. Her bir mağazanın dizaynından tutun, ürünleri toplayıp, getirmek ve teşhir etmeye kadar her şey özen gerektiriyor. Bu yüzden müşterilerimizin ‘daha çok şubeleşin’ taleplerine cevap veremiyoruz. Bütün ürünlerin en özelini, doğalını, kalitesini sunuyoruz. Bu el sanatı çoğalmaya gelecek bir iş değildir’ dedi.

Mehmet Tereci, “Kalite çıtasını her geçen gün yükseltmekteyiz. Kendimizi yenilemeyi, en iyi hizmeti sunmayı müşterilerimize karşı bir borç biliyoruz. Daha iyisini, daha sağlıklısını ve doğalını müşterilerimize ulaştırmak için çalışıyoruz. Müşterilerimizden aldığımız destek ve güvenle daha çok çalışıyoruz. İşimizi sevgi ile yapıyoruz. Tereci bugüne kadar en iyisini yaptı. Bunu korumak ve geliştirmek istiyoruz. Adımızla özdeşleştirdiğimiz ‘kalite’ imajını daha yükseğe taşımak için çalışıyoruz. Anadolu toprağının yapısı, bitki örtüsü, bol oksijenli havası ile beslenme piramidinin her kademesinde doğal olması nedeniyle her daim sağlıklı ürünler sunuyor. Biz de bu doğal mucizeyi sofralara taşıyoruz’ diye ekledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı