Gezi

Sakız Adasında Keyifli Bir Mekan: TO APOMERO

“To Apomero”, Türkçe anlamıyla “inziva”tam da adı gibi;  kent merkezinden bir adım dışarıda, sakin ve özel bir mekan. Konum açısından hem adaya, hem de Çeşme’ye hakim manzarasıyla konuklarına eşsiz görsel keyif yaşatıyor.

1995 yılında açılan TO APOMERO ada halkının sevdiği bir taverna olmasının yanı sıra turistlerin de gözdesi.  Tüm ailenin severek çalıştığı taverna zengin bir mönüye sahip. Geleneksel Sakız Adası lezzetlerinin yer aldığı mutfakta birçok et ve balık seçeneğinin yanı sıra, domatesli sakız, ballı mastello peyniri, marmelatlı yoğurt, Sakız Adası’na özel etli ve domatesli el yapımı makarna, bebek patlıcan salatası, sebzeli tart, Sakız’a özel pişirilme tekniği ile kurutulmuş ahtapot bacağı gibi özel lezzetler de yer alıyor.

To Apomero’da her Cuma ve Cumartesi akşamı Chios Trio  sahne alıyor. “Gel Gel Kayıkçı” şarkısının sahibi ve Hüsnü Şenlendirici ile beraber bir albümleri olduğu için Türk ziyaretçilerin de aşina olduğu grup, özel kutlamalar ve organizasyonlarda şahane müzikleriyle konuklara unutulmaz bir Yunan Gecesi yaşatıyor.

To Apomero her yıl olduğu gibi bu yıl da yılbaşı için özel hazırlık yapıyor.

Yeni yıla Sakız Adası’nda girmek isteyenler şimdiden rezervasyon yaptırabilirler:

e-mail: [email protected])

tel: +306987022217 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı