Güncel

Kemeraltı’nın Yeni Başkanı; Semih Girgin

Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği genel kurulunda Semih Girgin, çarşının yeni başkanı oldu. Toplam 232 oyun 123’ünü alan Başkan Girgin, “Kemeraltı’nda birlikteliği sağlayacak, Çarşı’nın geleceğini planlayacak bir deli lazımdı. Ben de o deliyim. Hedefim, geceleri de müzik eşliğinde yaşayan bir çarşıyı hayata geçirmek. Ayrıca eğitimlerle esnafımızın kalitesini de arttıracağız” dedi.

Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği genel kurulunda Semih Girgin, çarşının yeni başkanı oldu. megaplus dergisi 38. sayı

Kemeraltı Özyurtsever İşhanı’nda gerçekleştirilen Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği genel kuruluna derneğin yaklaşık 232 üyesi katıldı. Genel kurulda mevcut başkanı Ümit Kaya’nın yanı sıra Semih Girgin ve Oğuz Gün’ün ortak listesi yarıştı. Genel kurulun Divan Başkanlığına Turgay Baransel, Başkan Yardımcılığına Yalçın Ata, sekreterliğe ise Kemal Ateş seçildi.

Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği genel kurulunda Semih Girgin, çarşının yeni başkanı oldu. megaplus dergisi 38. sayı

Başkan Semih Girgin, 1985 yılından beri çarşıda esnaf olduğunu belirterek şunları söyledi: “Esnafımızın aidat borçlarını yapacağımız etkinliklerle kapatacağız. Düzenleyeceğimiz konser ve etkinlikler esnafımızın aidat borçlarını karşılayacak. Böylece esnafımız zorda kalmayacak. Ne yazık ki bugün kendi çocuklarımız bile bizim yanımızda çalışmak istemiyor. Çünkü çarşı heyecanını kaybetti ve cazip olmaktan uzaklaştı. İşportacılık, hanutçuluk gibi sorunlar arttı. Böyle devam ederse 15 yıl sonra Kemeraltı kalmayabilir. Biz bunları çözmek için en hızlı şekilde adım atacağız” diye konuştu. Esnafın eğitime de ihtiyacı olduğunu aktaran Girgin, “Yanımızda çalışanlarımıza sahip çıkacağız, çalışanlarımızın çocuklarına burs vereceğiz. Eski mesleklerin korunması, çalışanlarımızın mutluluğu gibi konulara özel önem vereceğiz. Siyaseti de asla derneğe sokmayacağız, Bizim tek siyasetimiz, ekmek siyaseti olacak” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı