Güncel

İZEV’LE İZMİR’DE DE ZİHİNLERDEKİ DUVAR YIKILIYOR

Son dönemde yeni nesil sosyal sorumluluk projeleriyle uluslararası alanda pek çok ödül alan İstanbul merkezli İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı) ilk şubesini İzmir’de açtı. İlk farkındalık etkinliği olarak Söke’den 140, hemen ardından İzmir’den de 130 özel öğrenciyi toplumsal değer hareketi kapsamında sinemaya götüren İZEV Vakfı Yöneticileri, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 81 ilden yarışma amacıyla İzmir’e gelen Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’na bağlı , 210 milli özel sporcuyu  da sinemaya götürerek farkındalık etkinliğini sürdürdü.

İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı) ilk şubesini İzmir'de açtı. Megaplus Dergisi 34. Sayı
Nimet Değer, Mustafa Değer, Özlem Cevizci

Öğrenciler ve sporcular, engelli basketbolcuların şampiyonluk macerasını konu alan “Şampiyonlar” filmiyle motivasyonlarını yükselttiler. Vakıf öncülüğünde ülkemizde vizyona giren Şampiyonlar filmi, engelli basketbol takımının şampiyonluk macerasını anlatıyor ve hedef koyarak çok çalışmanın, hayatın her alanında başarıyı getirdiğini vurguluyor.

“Toplumsal Değer Hareketi” kapsamında farkındalık projelerine önem veren ve “Zihinlerdeki  Duvarları Yıkmak” mottosuyla yola çıkan İZEV Vakfı Yöneticileri, etkinlik sırasında “İzmir’in seçkin ve hayırsever şirketleriyle, özel gençlere yönelik etkinlikler gerçekleştirmeye devam edeceklerini, yeni açılacak olan İzmir şubeleriyle Güzel İzmir’in duyarlı insanlarıyla beraber, zihinlerdeki duvarı yıkacaklarını” belirttiler.

İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı) ilk şubesini İzmir'de açtı. Megaplus Dergisi 34. Sayı
Hakan Kural

İZEV Vakıf Başkanı Hakan Kural, yürütmekte oldukları farkındalık projelerinde İzmir ve Ankara’nın vereceği desteklerin çok önemli olduğunu belirterek, “Şubelerimizi bu merkez illerde açarak bölgesel farkındalık hareketlerini çoğaltmak istiyoruz. İnanıyorum ki İzmir, farkındalık festivalleri gibi yeni nesil toplumsal hareketlerin yayılmasında öncülük görevi yapacaktır.” dedi.

İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı) ilk şubesini İzmir'de açtı. Megaplus Dergisi 34. Sayı

İzmir’deki etkinliklere destek veren Değer Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Değer ve zarif gelini Nimet Değer, sosyal sorumluluk projelerinde örnek olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, gönüllü sayısının artmasının yapılacak etkinliklerin daha geniş bir kitleye hitap edeceğine dikkat çektiler.

İZEV hakkında bilgi sahibi olmak için:

www.izev.org.tr

izev vakfı logo

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı